רצינו להודות לכל מי ששלח הצעות לשמות לרחובות.
לאחר קבלת ההצעות שנשלחו ומפגש של צוות שמות רחובות של גונן
החלטנו על שמות לרחובות של הקיבוץ ואנחנו שמחים ונרגשים לפרסם אותם.

כל המושגים והשמות הם בני העבר וההווה הקשורים לגונן, השתדלנו להתאים אותם להיסטוריה של גונן ולנופה.
שימו לב, מתחת למפה מופיע ההסבר לשמות הרחובות בקיבוץ.שמות הרחובות והשכונות- על שום מה?

האלה –  בכניסה לקיבוץ גדלה אלה אטלנטית והיא מהווה אחד מסמליו של קיבוץ גונן והיא מוזכרת בשירה מפורסם של שרהל'ה – הבית שלי בגונן.
הצפצפה – לפני מספר רב של שנים הוחלט על גידול עצי צפצפה לתעשיית עץ: מקלות רפואיים, מקלות לשלגונים וסוליות נעלי עץ מאחר והגידול דרש כמויות גדולות של מים הוחלט להפסיק עם נטיעת עצי צפצפות חדשים.
מיגובסקי – יעקב מיגובסקי חבר גרעין מענית אהב לצאת לצוד חזירי בר במעיינות גונן ובאחד הלילות בשנת 1955 נחטף ע"י הסורים ומאז אבדו עקבותיו.
סטולר – נח סטולר בן כנרת היה מפקד האחזות גורבה שלאחר מספר שנים הפכה לישוב קבע שהוא קיבוץ גונן.
פילר – אסף פילר הגיע עם אשתו תקווה (רובינשטיין) ממשמר השרון לקיבוץ גונן ועבד בבקר באחת הפעמיים שיצא לרעות עם העדר בשנת 1958 נורה ונהרג ממערב סורי.
הסמבטיון – על סמך אגדת 10 השבטים שהוגלו מעבר לנהר הסמבטיון, כינו את נחל הסמבטיון שהיה כל כך מרוחק בזמנו מבתי המגורים הסמבטיון. הטיול עם ילדי הגן נחשב לטיול רחוק ולכן קראו לנחל הזורם בקיבוץ הסמבטיון.
הצופים – גונן הוא קיבוץ אשר שייך לתנועת הצופים ולכן גרעיני הנחל של תנועת הצופים היו מיועדים אליו. הגרעין הראשון של תנועת הצופים שהכריז על הקמת הקיבוץ הוא גרעין הצופים ט' כיום נשארו בגונן מגרעין זה : יובל נופר, חיים ברוך ועמוס גלעד.

התורמוס, הבזלת, עגור, אנפה, האגמון, נוף העמק והמתבן.

תודה רבה לצוות שלקח חלק: אילנה ליפין, עמוס גלעד, יעל עטר פלד, יניב לוי, יאיר שיינברג, אלמוג גרוס, תומר רייזנמן ואבישי לב.