ספריה קיבוץ גונן

שעות פעילות הספריה

בשלב זה הספרייה פתוחה פעמיים בשבוע:

ימי שני ורביעי 16:00 – 18:00
מירי פרנק ספרנית.

המלצת החודש

לאחר פינוי הספרייה הישנה, התגייסו רבים מהקהילה לפתוח מחדש את ספריית גונן.
בעבודה משותפת של ותיקים וצעירים, נבנו המדפים, מוינו הספרים, שופץ המבנה ובשעה טובה נפתחה הספרייה מחדש, במבנה "כחל" הישן, במרכז הקיבוץ, בין בתי הילדים, בנגישות גבוה ונוחה לכל.  הספריה הוקמה לפני שנים רבות וטופחה על ידי אילנה ארזי ז"ל, שבנתה אותה והביאה אותה למתכונתה העכשווית.

בספריה קיימת חלוקה לארבעה אתרים –

1)    ספריית קריאה לילדים ונוער ובה הרבה ספרים לגיל הרך, לילדי הגנים וכיתות היסוד ולבני הנעורים.

2)    ספריית הקריאה למבוגרים, האוצרת בתוכה אלפי ספרי קריאה והיא בבחינת "אוצר בלום". יש בה מבחר גדול מאוד של ספרי קריאה – קלאסיקה עולמית וישראלית (שלא נס ליחה והיא עומדת במבחן הזמנים) וכן ספרות עכשווית ופופולרית.

3)    ספריית עיון, אשר שמשה בעבר את הסטודנטים ותלמידי התיכון בגונן, לצורך הכנת שיעורי בית וכתיבת עבודות בנושאים מגוונים. היום היא שוממה ממבקרים ומעלה אבק. את השולחנות בפינת העיון פוקדים רק ילדים רכים, שלאחר שמיעת הסיפור השבועי בספרייה, הופכים אותם לפינת יצירה (ציור וגזירה). ואם תשאלו: "למה?", אומר לכם שאת כל הטוב הזה, החליפו המחשב והאינטרנט, הזמינים כל כך.

4)    ספריית קריאה באנגלית. אתר זה שימש בעבר את חברי הקיבוץ דוברי האנגלית ואת המתנדבים הרבים שפקדו אותנו לאורך שנים. גם אתר זה שוקט על שמריו. הוא אינו מתרחב יותר ומשרת מעט מאוד קוראים.

ציבור הקוראים, בוגרים וצעירים, מוזמנים בחום להגיע וליהנות מן המצוי ממש מתחת לאפם – חסכוני ומלהיב.

דליה הספרנית