אז על איזה ימים נופלים החגים השנה? תודו שזה הדבר הראשון שאתם בודקים כשאתם מקבלים לוח שנה חדש. בהתחלה אתם עוד מבסוטים לגלות שערב החג נופל על אמצ"ש, אבל בדיוק שנייה אחר כך נופל האסימון – מדובר בעוד יומיים של גן סגור!!!

אחרי שמחלחלת ההבנה שחופש כבר לא יהיה פה, אתה עשוי להבטיח לעצמך ש"הפעם לא ניגרר לבהייה קולקטיבית בטלוויזיה. הפעם ננצל את הזמן הזה לבילוי משותף איכותי".

ברגע של חולשה אתה מציע פעילות יצירתית עם ערך מוסף של חיבור למקורות וקהילתיות. "בואו נכין שנים טובות" אתה שומע את עצמך אומר (ואם אני שומע עוד מישהו אומר 'שנות טובות' אני מסגיר אותו לציפי גילעד). אל תיתנו להתלהבות שבה מתקבל הרעיון להטעות אתכם. כל הסיכויים ש-22 דקות מאוחר יותר תמצאו את עצמכם על הרצפה, חותכים בריסטולים ומציירים רימונים ושופרים בשעה שהילדים 'חורשים' על דורה ודייגו – מהדורה מיוחדת לחג…

מרגישים מושפלים? זה רק הפרומו.

בהמשך היום (ככל הנראה בשעות החמות ביותר) תידרשו להשלים את המשימה ולחלק את איגרות הברכה. בדלת הראשונה והשניה זה עוד יהיה בסדר, אבל ככל שתמשיכו, תבינו שלמעשה מדובר פה בתחרות פופולאריות. למי יש יותר ברכות על הדלת? למי אין? וכמה בכלל יש על הדלת שלי???

לא יודע מה איתכם, אבל כשאני חזרתי מהסיבוב, ספרתי כל ברכה וברכה. מי ששלחתי לו ולא קיבלתי ממנו בחזרה נרשם בפנקס עבה (לצד אלה שהביאו לחתונה פחות ממה שקיבלו ממני…)

החדשות הטובות: יום כיפור ממש מעבר לפינה ואתם מוזמנים להתנצל

החדשות העוד יותר טובות: לא צריך לחכות עד כיפור. אפשר גם לבוא לסרט השבוע. אחרי הכל – לבית רזי יש פז"ם רציני של בית כנסת…

השבוע בסינמה גונן: חיים כפולים, דרמת מתח גרמנית-סקנדינבית, על היסטוריה אפלה שמסרבת לגווע

בית כנסת…אה, סליחה – בית רזי, יום ה', 20:30 – נפגשים, 21:00 – מתחילים

 

ביקורות:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4609220,00.html

http://peopleofthebook.co.il/movies/3241