קהילה יקרה ,

מסתיימת שנה ומתחילה לה שנה ,וזה הזמן לסקירת ביניים ,לתודה על מה שנעשה, ללמידה קדימה מניסיון עבר, מהישגים וכישלונות .

זה הזמן להציב לעצמנו יעדים ולחלום קדימה ברמה האישית המשפחתית והקהילתית.

לפני הכל מבקשת לאחל לכל אחד ואחת מכם שהשנה החדשה תהיה בעבורכם משמעותית, חווייתית , מעשירה , מלמדת , מאתגרת וגם נותנת רגעים של מנוחה ושביעות רצון .

שהשנה הזו תהיה בעבור כל אחד בעולמו, באתגרים ובשאיפות שנה של התקדמות , למידה והתפתחות .

תיהנו מההצלחות קטנות כגדולות תעריכו ותוקירו את הקשיים והמשברים כי הצמיחה באה מלמטה .

תאהבו את עצמכם בטוב , ברע , בעשייה ובחידלון . תאמינו בעצמיכם בחברים במשפחה בקהילה .

תעניקו ותבקשו, תושיטו יד באהבה וקבלו עזרה באהבה ובגאווה . תהיו אתם בכל קשת הצבעים האנושית שעושה את כולנו מעניינים יותר , חכמים יותר טובים יותר ואנושיים יותר .

בקהילה:

צפויות לנו בשנה זו הזדמנויות חדשות ואינסופיות , אתגרים, עשייה , עבודה קשה ,הישגים ושינויים .

* בחודשים האחרונים היינו עסוקים בבחינת התחומים השונים ובחשיבה איך ומה לשנות ולקדם, ואת מה לשמר ?

* עסקנו ועודנו, בבחינת ההפרדה שבין האגודות, בסמכויות ותחומי הניהול של כל אגודה. בראי ההבנות הללו אנו עסוקים כעת בבניית התקציב ל- 2017 בהפרדה מלאה בתחומים ובכספים.

אנו עסוקים עוד בהצעות מחיר מספקי משנה , בהגדרת צרכים, תחומים וועדות חדשות ובבניית תקציב מותאם לצרכים וליכולות של האגודה הקהילתית.

אחרי החגים נבחר מחדש את כל הוועדות הקיימות וועדות נוספות שחשוב שיפעלו בקהילה – וועדת פרט, וועדת חזות, ונחדד את הסמכויות ותחום הפעילות של כל וועדה.

בחינוך: על אף הקשיים, נפתחה מערכת הגיל הרך ועל אף המחסור בתינוקות ניתן פתרון במסגרת גנון גורים . ככל שיבקשו תינוקות נוספים להצטרף ייפתח בית התינוקות במתכונת של בית נפרד .

בחינוך החברתי א- ו מצאנו לנכון לעצור ולהתארגן מחדש ולהקים מערכת איכותית ברמת צוותים ,בתים, היקפים ,תוכן משמעותי וקהילתי ונראה כי בקרוב מאוד נוכל להתחיל בפעילות.

כל זאת תודות להנהלת החינוך המחויבת להפליא שעושה שעות רבות בחשיבה ותכנון ומוכנה לקבל גם החלטות קשות כדי לייצר מערכת בסטנדרטים גבוהים שיתרמו וירתמו מהקהילה.

תודה עצומה לנאוה על מוכנותה להתגייס למשימה ומימים אחדים בתפקיד כבר נראה כי בקרוב תוכל לבשר לנו על פתיחת המערכת .

בנעורים, יש לנו מדריכה מקסימה ,טליה, שיצרה קשר עמוק עם מרבית הנערים ומתמודדת כעת עם קליטת הנערים החדשים שעלו לנעורים ויצירת קבוצה מגובשת ומשמעותית .

בתרבות: התקיימו אירועים רבים ומגוונים , צוינו חגים, מסורות ומאורעות בלוח השנה והפתעות ומפגשים קהילתיים במהלך השנה כולה. סוף שבוע קהילתי בים, ארוחות בוקר לוותיקים ומסיבת סיום קיץ במתכונת חדשה -זה המקום להודות לנופי גונן על תרומתם את האירוע ולבקש להנחיל זאת כמסורת.

תודה לעינב על היצירתיות המחויבות והדרך הנעימה תודה לחברים רבים בקהילה שעוזרים באירועים השונים ומאפשרים למפגשים החשובים הללו לקרות .

 הקמנו ועדת ביקורת לאגודה הקהילתית, אנו מתארגנים מחדש עם צח"י, בוחנים מיקום והקמה מחדש של הספרייה ,מגדירים את תחומי הנוי הציבורי ואת אופי הגינון בשטחים הציבוריים כך שנהנה מנוי מוריק אך חסכוני במים , בוחנים אפשרות להקמת מגרש כדורגל , ממש בקרוב יחלו העבודות להצללת גן השעשועים במסגרת כספי תב"ר ,תוקנו מדרכות במסגרת פרויקט הכפר התיירותי – אנחנו עסוקים .

ולסיכום:

אנחנו בתהליכים עמוקים של בחינה כמעט בכל התחומים והתאמתה של המערכת כולה לקהילה צומחת, בריבוי סטטוסים, בצרכים משתנים באתגרים ובהזדמנויות שנכונים לנו בעת הזו. חלקם אתגרים אובייקטיבים וחלקם אתגרים ארגוניים .

בכדי לבחון את הדברים לעומקם החליטו 3 ההנהלות על יציאה לתהליך אבחון.

תוצאות האבחון הוצגו בשבוע שעבר להנהלות ואלו בחרו ברוב קולות לאמץ את המתווה המוצע. תוצאות האבחון יוצגו בקרוב לציבור.

באופן טבעי, בעתות שינוי יש תחושה עמוקה של חוסר יציבות ובהירות. אני מאמינה בלב שלם שהתקופה הזו ובחינת הדברים לעומק הם הזדמנות אמתית לחולל את השינויים הנדרשים לצד שמירה על הדברים הטובים, המסורות וצביון הקיבוץ .

אני מאמינה שבכוחות הקהילה ,ההון האנושי העצום שיש בה, נוכל בשנה החדשה להתמודד עם האתגרים הצפויים, ועם אלה שיפקדו אותנו במפתיע . עם השינויים הנדרשים , ועם השמירה על רוח גונן .

שנה טובה , שנת בריאות, שנת שגשוג , ועשייה משמעותית .

 

נטלי