הרחבה-קיבוץגונן

קיבוץ גונן נמצא בגליל העליון, כ-10 דקות נסיעה מזרחית לקרית שמונה, במורדות המערביים של רמת הגולן, משקיף לשדות המוריקים של עמק החולה והאגמון, צופה לחרמון המושלג.

קיבוץ גונן הוקם בשנת 1953 על ידי גרעיני נח"ל של תנועת הצופים, מתל אביב, חיפה וחברות נוער ומתנדבים מארצות שונות.
קיבוץ גונן הינו קיבוץ מתחדש אשר עבר הפרטה. חברי הקיבוץ משתכרים באופן עצמאי ומפרישים מסי קהילה חודשיים עבור שירותיים קהילתיים משותפים ועור קרן עזרה הדדית שמטרתה לדאוג לרווחת החברים.

בשנים האחרונות הקיבוץ עבר תהליכים דמוגרפיים משמעותיים, נקלטו משפחות חדשות וצעירות לחברות ולהרחבה הקהילתית. קליטה של משפחות חדשות וצעירות מינפה את העשייה בגונן והצעידה את הקהילה קדימה לעשייה משותפת, פריחה ושגשוג. בקיבוץ שמים דגש על הקשר שבין החברים הוותיקים לנקלטים הצעירים. אנו מאמינים כי עשייה משותפת בין הדור הוותיק לדורות הצעירים הוא המתכון הנכון לחיים משותפים בקהילה.
כיום הקיבוץ נמצא בתהליך קליטה לשכונה הקהילתית החדשה, מתוך אמונה ורצון לבנות חיי קהילה משותפים, קליטה שכונה נעשית במסלול קליטה לחברות בעצמאות כלכלית.

חברים בעצמאות כלכלית

המסלול מאפשר כניסה לחברות באגודה החקלאית ובאגודה הקהילתית. כחלק מכך, חברים בעצמאות כלכלית מנהלים משק בית באופן עצמאי ומעבירים תשלומי קהילה חודשיים לטובת הניהול השוטף של היישוב. לחברים בעצמאות כלכלית זכות להשפיע על אורח חיי הקיבוץ באמצעות ועדות, הצטרפות להנהלות והצבעות בנושאים העולים על הפרק.

קהילת גונןקהילת גונן מתאפיינת בפתיחות, סבלנות והטרוגניות, חברים אשר הגיעו מרחבי המדינה ורחבי העולם. אצלנו הכל פתוח, ואנחנו מאמינים ביזמות חברתית ועשייה משותפת.

לקבלת פרטים נוספים ויצירת קשר:
עופרית ברקן :  tzmicha.gonen@gmail.com  | 054-4689931

מספר התושבים: 400
מספר ילדים עד גיל 18: 115
ענפים עיקריים: פרדס אשכוליות ופרי הדר, לול פטם, בקר לבשר, גידולי שדה, מוסך.
תיירות: כפר הנופש "נופי גונן" – חדרי אירוח, מסעדה ובריכת שחייה.

הטבות והנחות
גונן נחשב יישוב באזור עדיפות לאומית א', וככזה תושביו נהנים מהנחה קבועה של 9% במס הכנסה.

תהליך הקבלה

מתעניינים מוזמנים לקבל מידע אודות הקליטה לקיבוץ באמצעות שיחה טלפונית ראשונית ובפגישה וסיור בקיבוץ, בה תוכלו להכיר את בעלי התפקידים וההתנהלות הקהילתית בגונן. לאחר ההחלטה להמשיך בתהליך מתעניינים יפגשו עם ועדת קבלה/היכרות ויופנו למבחני מיון שמטרתם לבחון התאמה לחיים קהילתיים.

לאחר מכן נקלטים נדרשים לחתום על הסכמי הצטרפות לקהילה, למשפחה תוצמד משפחה החיה בקהילה ותלווה את תהליך הקליטה (במידה ותרצו). במקביל ועדת קליטה תלווה את תהליך הכניסה לקהילה, היכרות עם מוסדות הקיבוץ וכל עניין אשר יידרש.

לבסוף יתקיים קלפי והצבעה של חברי הקיבוץ לקבלת המשפחה החדשה לחברות. לאחר השלמת תהליך זה, יתבצע תהליך רכישת הקרקע וכמובן בניית הבית בהתאם למסלול בו תבחרו, בנייה עצמית "בנה ביתך" או בניה מרוכזת בדגמים דרך יזם.

מפת המגרשים

הטבות והנחות

גונן נחשב יישוב באזור עדיפות לאומית א', וככזה תושביו נהנים מהנחה קבועה של 9% במס הכנסה.

מגורים בגונן במהלך הבניה

אנו מעודדים משפחות שסיימו בהתחלה את תהליך הקבלה ומעוניינות לחזק את קשריהן עם הקהילה ולפקח על הבנייה מקרוב, לעבור להתגורר בגונן בשכירות.
אולם, בגונן קיים מלאי מוגבל של דירות להשכרה, משפחות המעוניינות להתגורר יישוב טרם השלמת הבנייה, תוכלנה להתגורר בשכירות, במידה ותהיה דירה פנויה המתאימה לצורכיהם.

לפרטים נוספים על מגרש בשכונה החדשה בגונן, הרשמו כאן:

    *שם

    *טלפון:

    מייל:

    קיבוץ גונן. צילום: עדי ספקטור