ספריה קיבוץ גונן

שעות פעילות הספריה

הספרייה סגורה לרגל ארגון מחדש

נעדכן בקרוב

המלצת החודש

ספריית קיבוץ גונן שוכנת בקומה התחתונה של הפאב, שהוא המבנה השלישי מבין אולמות הצימרים, אחרי ולמטה מאולם ברוש ואולם גפן. ההגעה לספריה אפשרית משני כיוונים – האחד הוא בפניה ימינה מן הכביש היורד לכיוון המוסך והשני, דרך המדרכה והמדרגות, הפונים שמאלה לאחר אולם גפן וחציית מגרש החנייה שבהמשך, שבו מקום חנייה נוח ופנוי ברובו. הספריה הוקמה לפני שנים רבות וטופחה על ידי אילנה ארזי ז"ל, שבנתה אותה והביאה אותה למתכונתה העכשווית.

בספריה קיימת חלוקה לארבעה אתרים –

1)    ספריית קריאה לילדים ונוער ובה הרבה ספרים לגיל הרך, לילדי הגנים וכיתות היסוד ולבני הנעורים.

2)    ספריית הקריאה למבוגרים, האוצרת בתוכה אלפי ספרי קריאה והיא בבחינת "אוצר בלום". יש בה מבחר גדול מאוד של ספרי קריאה – קלאסיקה עולמית וישראלית (שלא נס ליחה והיא עומדת במבחן הזמנים) וכן ספרות עכשווית ופופולרית.

3)    ספריית עיון, אשר שמשה בעבר את הסטודנטים ותלמידי התיכון בגונן, לצורך הכנת שיעורי בית וכתיבת עבודות בנושאים מגוונים. היום היא שוממה ממבקרים ומעלה אבק. את השולחנות בפינת העיון פוקדים רק ילדים רכים, שלאחר שמיעת הסיפור השבועי בספרייה, הופכים אותם לפינת יצירה (ציור וגזירה). ואם תשאלו: "למה?", אומר לכם שאת כל הטוב הזה, החליפו המחשב והאינטרנט, הזמינים כל כך.

4)    ספריית קריאה באנגלית. אתר זה שימש בעבר את חברי הקיבוץ דוברי האנגלית ואת המתנדבים הרבים שפקדו אותנו לאורך שנים. גם אתר זה שוקט על שמריו. הוא אינו מתרחב יותר ומשרת מעט מאוד קוראים.

ציבור הקוראים, בוגרים וצעירים, מוזמנים בחום להגיע וליהנות מן המצוי ממש מתחת לאפם – חסכוני ומלהיב.

דליה הספרנית