הרחבה-קיבוץגונן

קיבוץ גונן נמצא בגליל העליון, כ-10 דקות נסיעה מזרחית לקריית שמונה, במורדות המערביים של רמת הגולן ומשקיף לשדות המוריקים של עמק החולה והאגמון וצופה לחרמון.

הקיבוץ הוקם על ידי גרעיני נח“ל מתל אביב וחיפה, חברות נוער ומתנדבים מארצות שונות וחגג לאחרונה את שנתו ה-60.

גונן כיום הוא קיבוץ מתחדש, שעבר הפרטה. החברים משתכרים באופן עצמאי ומפרישים מסי קהילה עבור שירותים קהילתיים וקרן ערבות הדדית, הדואגת לרווחתם של חברי הקיבוץ הוותיקים והנזקקים.

בשנים האחרונות חל בגונן מהפך דמוגרפי עם קליטתן של משפחות צעירות לחברות ולהרחבה קהילתית שהוסיפו דם חדש ונמרץ לישוב. בגונן מאמינים שהמפתח לקהילה פורחת ומשגשגת הוא פעילות משותפת וקשרים בין כל חברי הקהילה, ללא הבדל בין חברים ותיקים לנקלטים חדשים.

קיבוץ גונן מאפשר קליטה במסלול של חברות בעצמאות כלכלית.

ההתנהלות הקהילתית

קיבוץ גונן מתאפיין בקהילה פתוחה, סובלנית והטרוגנית, שחבריה הגיעו מכל קצוות העולם.

חברות בעצמאות כלכלית – משמעה חברות לכל דבר ועניין, כולל שותפות גם באגודה החקלאית וגם באגודה הקהילתית.

החברים בעצמאות כלכלית הנם שווי זכויות מלאים לחברי הקיבוץ הוותיקים, כולל הזכות לבחור ולהיבחר למוסדות הקיבוץ, להנהלה ולוועדות. הם משתכרים באופן עצמאי ומעבירים תשלומי קהילה לצורך ניהולו השוטף של היישוב.

לקבלת פרטים נוספים ויצירת קשר:
תמר בן ברוך:  tzmicha.gonen@gmail.com  | 050-7106730

מספר התושבים: 400
מספר ילדים עד גיל 18: 105
ענפים עיקריים: פרדס אשכוליות ופרי הדר, לול פטם, בקר לבשר, גידולי שדה, מוסך.
תיירות: כפר הנופש "נופי גונן" – חדרי אירוח, מסעדה ובריכת שחייה.

הטבות והנחות
גונן נחשב יישוב באזור עדיפות לאומית א', וככזה תושביו נהנים מהנחה קבועה של 9% במס הכנסה.

תהליך הקבלה

לאחר שהחלטתם לבנות את ביתכם בגונן, תקבע לכם פגישת הכרות עם בעלי תפקידים, בה תקבלו מידע מפורט על התנהלות הקהילה בגונן, ואנחנו נוכל להכיר אתכם לעומק. לאחר מפגש ההכרות תופנו לוועדת הקבלה/היכרות ולמבחני מיון שמטרתם לבחון התאמה לחיים קהילתיים. לאחר שלבי מיון אלו תתבקשו לחתום על הסכם הצטרפות לקהילת גונן ותוצמד לכם (אם תרצו) משפחה שתלווה אתכם בתהליך הקליטה. לאורך הדרך תלווה אתכם ועדת הקליטה, שתעזור לכם להכיר את מוסדות הקיבוץ ובכל עניין נוסף שיידרש. בתהליך הבנייה תוכלו לבחור בין בנייה מרוכזת בדגמים עם יזם, או בנייה בשיטת "בנה ביתך".

לבוחרים במסלול קליטה לחברות בעצמאות כלכלית, תהליך הקליטה כולל שלב נוסף של תקופת מועמדות והקבלה מותנית באישור (הצבעה) של חברי הקיבוץ בקלפי.

מפת המגרשים

הטבות והנחות

גונן נחשב יישוב באזור עדיפות לאומית א', וככזה תושביו נהנים מהנחה קבועה של 9% במס הכנסה.

מגורים בגונן במהלך הבניה

אנו מעודדים משפחות שסיימו בהצלחה את תהליך הקבלה ומעוניינות ולחזק את קשריהן עם הקהילה ולפקח על הבנייה מקרוב לעבור להתגורר בגונן בשכירות, אולם בגונן קיים מלאי מוגבל של דירות להשכרה. משפחות המעוניינות להתגורר ביישוב טרם השלמת הבנייה, תוכלנה להתגורר בשכירות אם תהיה דירה פנויה שמתאימה לצורכיהם.

לפרטים נוספים על מגרשים בגונן
הרשמו כאן:

*שם

*טלפון:

מייל:

קיבוץ גונן. צילום: עדי ספקטור